מגדל של אחריות חברתית

החזון החברתי

כקבוצה מובילה במשק הישראלי ובענף הביטוח והפיננסים, אנו מבקשים לסייע לשיפור המצב החברתי במדינת ישראל ולקידום שינויים חברתיים משמעותיים, תוך שילובם בפעילות הליבה העסקית שלנו ומעורבות חברתית של עובדינו וסוכנינו.

האסטרטגיה להשקעה בקהילה
במהלך כל שנות פעילותנו, אנו תורמים למגוון צרכים בקהילה ועובדינו מתנדבים בפעילויות למען הקהילה.זאת, מתוך גישה של אחריות ומעורבות חברתית. בשנת 2015 אישר דירקטוריון קבוצת מגדל אסטרטגיה חדשה להשקעה חברתית ותרומה לקהילה והקצה תקציב תרומות שנתי בסך של 8 מיליון ₪.

ניהול ההשקעה החברתית
ועדת תרומות ומנהלת אחריות חברתית מנהלים את נושא ההשקעה החברתית באופן מקצועי ואחראי, בדומה לכלל פעילותה של הקבוצה.

ערוצי ההשקעה החברתית1. שיפור רווחתם ואיכות חייהם של בני הגיל השלישי והרביעי

רווחתם ואיכות חייהם של אנשים אחרי גיל הפרישה קשורה קשר ישיר למומחיות שלמגדל ביטוח בתחום החיסכון הפנסיוני ואנו מכירים מקרוב את חשיבות ההשקעה בתחום זה, שתיעשה על בסיס שיתוף פעולה עם ארגונים חברתיים קטנים וגדולים, מקומיים וארציים, המתמחים בנושא זה. בנוסף לפעילות ביטוחי הפנסיה, מגדל ביטוח מפעילה את המרכז לניהול פרישה ואת חברת הבת, קלאב 50, הממוקדת בגיל השלישי. אנו שואפים לתרום מהידע המקצועי שהצטבר בחברה בנושא זה ובמקביל, ללמוד להכיר מקרוב צרכים חדשים ולמצוא פתרונות הקשורים לבני הגיל השלישי והרביעי.

השקעה בשלושה תחומים
לאחר בחינת הצרכים המרכזיים של אנשים בגיל השלישי ובגיל הרביעי, זיהינו שלושה מרכיבים של הרווחה האישית. בחרנו לארגן את ההשקעה החברתית שלנו לפי שלושה אשכולות אלה:

1.רווחה גופנית: בריאות, תזונה, פעילות גופנית
2.רווחה נפשית: חברותא, חיוניות ומעורבות, פנאי
3.רווחה כלכלית: ניהול תקציב, מיצוי זכויות, עבודה-פרנסה

הפרויקטים החברתיים בהם משקיעה הקבוצה:

אשכול רווחה גופנית


 • העמותה לטיפול למען בריאות הפה

  מימון ניידת טיפולי שניים, המאפשרת סיוע למבוגרים הזקוקים לטיפולי פה ושיניים, ושאינם מסוגלים בדרך כלל להגיע למרפאות שיניים רגילות. מתחילת השת"פ מומנו טיפולים ל-80 מבוגרים הרתוקים לבתיהם, בעיקר ביישובי פריפריה.
  לאתר העמותה לטיפול למען בריאות הפה>>

 • חברים לרפואה

  מימון 54 מנשאים חדשניים לאריזה יעילה של תרופות, הנתרמות למבוגרים רתוקים לבתיהם, שאין להם יכולת לממן תרופות. התרופות נתרמות על-ידי הציבור ועל-ידי חברות התרופות. בשנת 2015 קיבלו 3,500 חולים, רובם קשישים, תרופות באמצעות מנשאים אלה. בשנת 2016 תרמה מגדל לפיתוח אפליקציה שתפקידה ניטור של המשלוחים ושל טמפרטורת המנשאים.
  לאתר העמותה חברים לרפואה>>

 • מילב"ת

  מימון תכנית למניעת נפילות בקרב מבוגרים. התכנית כוללת הדרכות לאנשי מקצוע ולמתנדבים, ושימוש באפליקציה חדשה שפותחה למטרה זו, כדי למפות ולפתור גורמים לנפילות בבתיהם של מבוגרים. מתחילת השת"פ התקיימו למעלה מ200 הדרכות לאנשי אנשי מקצוע הדרכות על האפליקציה ועל האמצעים להתאמת הסביבה הפיזית של המבוגרים.
  לאתר העמותה מילב"ת>>

 • נשים וגופן

  מימון סדנאות לנשים בגיל המבוגר, על מנת להכיר את הבעיות הבריאותיות הרגשיות והפיזיות הייחודיות לגיל זה ואת הפתרונות, וכן להכיר ולהבין את הזכויות במערכת הבריאות. מתחילת השת"פ השתתפו בסדנאות מעל 300 נשים מרחבי הארץ, בדגש על יישובי פריפריה ואוכלוסיות מוחלשות. יותר מ 90% מהמשתתפות העידו כי המפגשים סייעו להן לבצע שינוי באופן צריכת הבריאות של עצמן. בשנת 2017 יתמקד שיתוף הפעולה בהפצת המסר לקהלים רחבים יותר של נשים ושל אנשי מקצוע.
  לאתר העמותה נשים וגופן>>

 • אשל – ג'וינט

  בשנים 2015-2016 מימנה מגדל 20 צעדות ספורט עממי לאנשים מבוגרים ברחבי הארץ. כ-2500 אנשים בני 60 ומעלה השתתפו בצעדות עירוניות ואזוריות אלו, בעיקר ביישובים בפריפריה. הפעילות נועדה לחשוף את המבוגרים לאפשרות המהנה והמיטיבה של הליכה ספורטיבית בצוותא, ובוצעה באמצעות עמותות מקומיות, בתמיכת אשל ג'וינט ישראל.
  לאתר העמותה אשל – ג'וינט>>

אשכול רווחה נפשית


 • ידיד לחינוך

  תמיכה בפעילות הארגון, המאפשר התנדבות של גמלאים במערכת החינוך כחונכים אישיים, סייעים ומורי-עזר. המתנדבים עצמם זוכים להכשרות ולפעילות חברתית. בשנת 2016 התנדבו כ-2500 גמלאים שתרמו 338,000 שעות התנדבות שוות ערך לכ-10 מיליון ש"ח ב- 432 בתי ספר יסודיים ברחבי הארץ. בשנת 2016 התמקדה תרומתה של מגדל באיכות חיי הגמלאי ורווחתו ובסיועה התקיימו 220 מפגשי הדרכה העשרה וגיבוש חברתי למתנדבים, כמו כן 16 קורסי השתלמות בנושאים הקשורים לעבודה בשטח.
  לאתר העמותה ידיד לחינוך>>

 • המכללה למנהל – בית הספר לעיצוב

  תמיכה בתערוכת "לעצב את הזמן" שהציגה פתרונות עיצוביים וטכנולוגיים חדשים לשילוב מבוגרים בחברה. התערוכה התקיימה בקיץ 2015, וביקרו בה 2500 אנשים, אשר נחשפו לתכנים מעוררי מחשבה והשראה.
  לאתר המכללה למנהל – בית הספר לעיצוב >>

 • אימג'ין

  תמיכה בתכנית IMAGINE 2GETHER המיועדת להפיג בדידותם של מבוגרים בביתם או בדיור מוגן, באמצעות חוויה של האזנה משותפת למוזיקה עם מתנדבים מהקהילה הסובבת, המגיעים למקום מגוריו של המבוגר. באמצעות המוזיקה, אשר מותאמת באופן אישי לביוגרפיה ולזכרונות של כל קשיש או קשישה, מתפתח קשר אישי בין-דורי. התכנית התחילה לפעולה בשנת 2017 בשכונת גילה בירושלים, כחלק מפעילות שכונה איתנה ועד היום לקחו בה חלק 22 מבוגרים בודדים ו- 14 תלמידי תיכון ו-10 בני מכינה מגילה
  לאתר העמותה אימג'ין>>

אשכול רווחה כלכלית


 • והדרת

  תמיכה בתכנית ההשמה של הארגון - דרוש נסיון, הפועלת באמצעות פלטפורמה אינטרנטית והרחבת הפעילות לשינוי עמדות מעסיקים, ולהתאמת מקומות עבודה לקליטה אפקטיבית של עובדים מבוגרים. מאז תחילת ההשקעה של מגדל בתכנית 'דרוש נסיון', היא סייעה ל-900 אנשים להיקלט במקומות עבודה. פעילות הארגון מתבצעת מתוך בית העמותות.
  לאתר העמותה והדרת>>

 • IT WORKS

  מימון תכנית להקניית מיומנויות הפעלת מדפסת תלת-מימד למחפשי עבודה בגיל 60+, ולסיוע בהשמתם בתפקידים מתאימים, בשיתוף עם עמותת ראות-XLN. בקורס השתתפו 24 אנשים מתוכם 15 נקלטו בעבודה במקצוע החדש.
  לאתר העמותה IT WORKS>>

 • תל"ם– תעסוקה למבוגרים

  תמיכה בפעילות השוטפת של הארגון, המאפשר השמה ותעסוקה של מבוגרים בצפון הארץ. עד היום איפשרה התמיכה של מגדל השמה של כ- 700 אנשים.
  לאתר העמותה תלם – תעסוקה למבוגרים>>


2. חיזוק תשתיות ניהוליות של ארגונים חברתיים

אנו רואים חשיבות בניהול המקצועי והפיננסי, כבסיס לפעילות יעילה ואפקטיבית. להבנתנו, מגזר הארגונים החברתיים (עמותות / המגזר השלישי) מהווה "שחקן מרכזי" בזיהוי צרכים חברתיים ובמתן מענה להם, ולכן רואים חשיבות בחיזוק מגזר זה.

הארגונים והפרויקטים בהם מגדל תומכת
מתחם העמותות בתל-אביב – הבית של ארגוני מתחם העמותות בתל-אביב – הבית של ארגוני תשתית

החל משנת 2015 קומת הקרקע בבניין של "מגדל שוקי הון" משמשת, תמורת תשלום סימלי, כמתחם בו שוכנים משרדים של ארגוני - תשתית וארגוני - גג חברתיים. מיזם זה מאפשר השגת מטרות חשובות: חסכון תקציבי עצום לארגונים החברתיים מחד והזדמנות למפגש ורישות בעבודה השוטפת של הארגונים מאידך, שכן המתחם מאורגן כמרחב פתוח (open space) של עמדות-עבודה. כיום, שוכנים בבית העמותות מנהיגות אזרחית, כל זכות, והדרת, חיים וסביבה, מידות, ארגון נובה., פדרציית ניו יורק, הסדנא לידע ציבורי. לאתר בית העמותות

תמיכה בארגוני תשתית

הקבוצה תומכת בפעילותם של שני ארגונים חברתיים המסייעים לעמותות להתנהל באופן מקצועי ואפקטיבי, במטרה להשיג את מטרותיהן החברתיות.


 • מידות

  ארגון המקדם אפקטיביות של תורמים ועמותות באמצעות דירוג עמותות, עריכת דוחות תחום, הדרכות תהליכי ייעוץ ופעילות לשינוי השיח הציבור. בשנת 2015 חברת מגדל תורמת לשכלול אתר - מידע השוואתי של ארגוני המגזר השלישי.
  לאתר הארגון >>

 • נובה

  ארגון המסייע לארגונים חברתיים לפעול באופן יעיל ואפקטיבי לאורך שנים, באמצעות פרויקט ייעוץ שנתי. הפרויקטים מבוצעים באמצעות צוותי - ייעוץ, המורכבים מסטודנטים מצטיינים לכלכלה ולמנהל-עסקים, בהובלתם של יועצים ואנשי עסקים מתנדבים. בשנת 2015 חברת מגדל תורמת פרויקטי - ייעוץ לארבע עמותות.
  לאתר הארגון >>


3. סיוע לקהילה המקומית

מגדל ביטוח פרוסה גיאוגרפית בארבע ערים מרכזיות בישראל:פתח תקווה, ירושלים, אשקלון וחיפה. בהיותנו חלק ממרקם חברתי-כלכלי של ערים אלו, אנו רואים חובה והזדמנות לתרום לחוסנן של הקהילות המקומיות, באמצעות תרומה כספית ומעורבות חברתית של עובדים.

4. תרומה לעמותות במגוון תחומי פעילות

ערוץ זה פתוח למגוון בקשות סיוע המגיעות לפתחנו. בהיותנו קבוצה גדולה ומובילה בישראל, אנו מסייעים באופן נקודתי לקשת רחבה של צרכים חברתיים כגון: סיוע לנזקקים, מלגות לסטודנטים, סיוע במצבי חירום. רוב תרומות אלו הנן חד-פעמיות ואינן מהוות השקעה חברתית ארוכת-טווח.